Yazarlar

Şevval ÖZER

Şevval Özer, 2000 yılında Kocaeli İzmit’te doğdu. 2019 yılında Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği bölümüne başlayan Özer, lisans öğrenimini 2023 yılında 1. derecesiyle tamamlamıştır.

2019-2021 yılları arasında Ulaştırma Mühendisliği Kulübü, sosyal medya ekibinde yer alarak ekip arkadaşlarıyla beraber birçok etkinliğe imza atmıştır.

2020 yılında yaz stajının 1 ayını Ulaşımpark A.Ş raylı sistemler trafik kontrol merkezi kısmında, yaklaşık 2 hafta kadar da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, ulaşım planlama biriminde stajyer olarak çalışarak gerçekleştirmiştir.

2021 yılında ISSD Bilişim Elektronik A.Ş.’de Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak 1 ay boyunca Vissim eğitimi, sinyalizasyonda sinyal süre optimizasyonu uygulamasıyla birlikte dinamik kavşak kontrol sistemi kurulumunu deneyimlemiştir.

2021 yılında Ulaştırma Mühendisliği Kulübü Başkan Yardımcılığı görevine başlamış olup görevi devam etmektedir. 2021 yılında önce Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Öğrenci Temsilcisi seçilip sonrasında Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçilmiş ve halen görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Yalova Üniversitesi Mimar ve Mühendis Gelişim Kulübü (MMGK) yönetim kurulunda yer almaktadır. Üniversitenin birden fazla öğrenci topluluğunda yer alan ve kendini geliştirmek için öğrenci çalışmalarını yakından takip eden bir eğitim-öğretim deneyimi yaşamaktadır.

2022 yılında yaz stajını 1 ay boyunca Ulaştırma Bakanlığının Bağcılar(Kirazlı)-Bahçelievler-Bakırköy metro hattında Bayburt Group bünyesinde raylı sistemler hat işleri ve inşaat işleri kısmında tamamlamıştır.

Pandemi döneminde Ulaştırma Mühendisliği Kulübü’nün düzenlemiş olduğu; 5N1K ve merak ettikleriniz, Ulaşım Ana Haber ve Avrupa Hareketlilik Haftası Çalıştayı online etkinliklerde moderatörlük yapmış olup, ulaşım alanındaki fuarlara da katılarak networkunu geliştirmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu yarışmalara katılmış olup, 12.Ulaştırma ve Haberleşme Şurâsı’nda ‘’Ulaşımda Sıfır Emisyona Doğru’’ Ideatonunda ekip arkadaşlarıyla beraber hazırlamış oldukları projeyle 2.lik derecesini kazanmışlardır.

2017-2022 yılları arasında kendi işletmelerinde, işletme müdürü olarak görev almış olduğu sürede kendisine; sorun çözme becerisi geliştirme, insan yönetim ve ilişkileri, maliyet hesaplama ve raporlama, çalışma disiplini oturtma gibi özellikler katmıştır.

2023 Kasım ayından itibaren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın Ulaşım Planlama Müdürlüğü altında yer alan etüt proje şefliği biriminde projeci olarak çalışmaktadır.

SERTİFİKALI EĞİTİMLER

  • Yalova Üniversitesi MS Office Programları / AutoCAD
  • NETCAD Akademi Hizmetleri tarafından verilen “NETCAD Eğitimi”
  • ANKAGEO Coğrafi Bilgi Sistemleri ‘’QGIS Masaüstü Uygulamaları’’ Eğitimi
  • İstanbul İşletme Enstitüsü (IIENSTITU) Eğitimleri ” Zaman Yönetimi/ İş Sağlığı Güvenliği / Kariyer Yönetimi / Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri / Etkili Sunum Teknikleri / Stratejik Yönetim ”

Şevval Özer

2000 yılında Kocaeli'de doğdu. Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği lisans programından 2023 yılında dereceyle mezun oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nın Ulaşım Planlama Müdürlüğü altında yer alan etüt proje şefliği biriminde proje mühendisi olarak çalışmaktadır. Kendini geliştirmek için araştırma yapmayı ve ulaşım alanındaki yenilikleri takip etmeyi seven Özer, araştırmalarını paylaşabilmek ve birçok insana ulaşabilmek için bu platformda yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu