Yazarlar

Şevval ÖZER

Şevval Özer, 2000 yılında Kocaeli İzmit’te doğdu. 2019 yılında Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği bölümüne başlayan Özer, lisans öğrenimini 2023 yılında 1.lik derecesiyle tamamlamıştır.

Üniversite hayatında aktif bir öğrenci olan Özer, 2019-2021 yılları arasında Ulaştırma Mühendisliği Kulübü’nde sosyal medya ekibinde görev aldı. Ekip arkadaşlarıyla birlikte birçok etkinlik düzenledi ve başarıyla gerçekleştirdi.

2020 yılında yaz stajını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan iki farklı alanda gerçekleştirmiştir.  Stajın ilk aşamasında; Ulaşımpark A.Ş Ulaştırma Hizmetleri’nde raylı sistemler trafik kontrol merkezinde tramvay işletmeciliği ve planlaması ikinci aşamasında ise Ulaşım Daire Başkanlığı, Ulaşım Planlama Müdürlüğü biriminde karayolu projelendirme işlerinde gerçekleştirmiştir.

2021 yılında ISSD Bilişim Elektronik A.Ş.’de Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak 1 ay boyunca Vissim eğitimi, sinyalizasyonda sinyal süre optimizasyonu uygulamasıyla birlikte dinamik kavşak kontrol sistemi kurulumunu deneyimlemiştir.

İletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına yatkın olan Özer, 2021-2023 yılları arasında Ulaştırma Mühendisliği Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Öğrenci Temsilciğine başlamış sonrasında Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçilmiş ve bu görevini layıkıyla yerine getirmiştir.  Sosyal sorumluluk projelerine ilgi duyan ve aktif olarak katılım gösterirken, Yalova Üniversitesi Mimar ve Mühendis Gelişim Kulübü (MMGK) yönetim kurulunda da yer almıştır. Üniversitenin birden fazla öğrenci topluluğunda yer alan ve kendini geliştirmek için öğrenci çalışmalarını yakından takip eden bir eğitim-öğretim deneyimi yaşamıştır.

2022 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Bağcılar(Kirazlı)-Bahçelievler-Bakırköy metro hattında Bayburt Group bünyesinde raylı sistemler hat işleri ve inşaat işleri alanında staj gerçekleştirmiştir. Bu deneyim, Özer’e ulaşım sektöründe gerçekleşen inşaat çalışmalarını yakından gözlemleme fırsatı sunmuştur.

Pandemi dönemini fırsata dönüştüren Ulaştırma Mühendisliği Kulübü’nün düzenlemiş olduğu; 5N1K ve merak ettikleriniz, Ulaşım Ana Haber ve Avrupa Hareketlilik Haftası Çalıştayı online etkinliklerde moderatörlük yapmış, ulaşım alanındaki fuarlara da katılarak networkunu geliştirmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu yarışmalara katılmış olup, 12.Ulaştırma ve Haberleşme Şurâsı’nda ‘’Ulaşımda Sıfır Emisyona Doğru’’ Ideatonunda ekip arkadaşlarıyla beraber hazırlamış oldukları projeyle 2.lik derecesini kazanmışlardır.

2017-2022 yılları arasında kendi aile işletmelerinde, işletme müdürü olarak görev almış bu sürede kendisine; sorun çözme becerisi geliştirme, insan yönetim ve ilişkileri, maliyet hesaplama ve raporlama, çalışma disiplini oturtma gibi özellikler katmıştır.

2023 Kasım ayından itibaren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Ulaşım Planlama Müdürlüğü altında yer alan etüt proje şefliği biriminde proje mühendisi olarak çalışmaktadır.

SERTİFİKALI EĞİTİMLER

  • Yalova Üniversitesi MS Office Programları / AutoCAD
  • NETCAD Akademi Hizmetleri tarafından verilen “NETCAD Eğitimi”
  • ANKAGEO Coğrafi Bilgi Sistemleri ‘’QGIS Masaüstü Uygulamaları’’ Eğitimi
  • İstanbul İşletme Enstitüsü (IIENSTITU) Eğitimleri ” Zaman Yönetimi/ İş Sağlığı Güvenliği / Kariyer Yönetimi / Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri / Etkili Sunum Teknikleri / Stratejik Yönetim ”

Şevval Özer

2000 yılında Kocaeli'de doğdu. Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği lisans programından Haziran 2023 tarihinde dereceyle mezun oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nın Ulaşım Planlama Müdürlüğü altında yer alan etüt proje şefliği biriminde proje mühendisi olarak çalışmaktadır. Kendini geliştirmek için araştırma yapmayı ve ulaşım alanındaki yenilikleri takip etmeyi seven Özer, araştırmalarını paylaşabilmek ve birçok insana ulaşabilmek için bu platformda yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu