Yazarlar

Uğur Tekin

Uğur Tekin 1998 Yılında Diyarbakır’da doğdu. Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği bölümünde eğitimini 2022 yılında tamamladığı sırada ‘’ Hyperloop Ulaşım Teknolojisi Değerlendirilmesi ve Sistem Analizi” konulu tez çalışması ile Ulaştırma Mühendisliğinde lisans eğitimini tamamladı.

2018 yılında Yalova Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü’nde Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak yol yapım, bakım ve onarımında, sinyalizasyon biriminde ve yatay, düşey işaretlemelerin gerçekleştirilmesinde 1 ay boyunca çalıştı.

2019 yılında Çınarcık Belediyesi Yalova Üniversitesinin birlikte yürüttüğü Toplu taşıma anketi ve fizibilite çalışmasında Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak 1 ay boyunca çalıştı.

2019 yılında Ulaştırma Mühendisliği Kulübü Başkanlığına seçilerek lisans eğitimi boyunca bir çok çalıştay, seminer ve etkinlik düzenledi.  2021 yılına kadar Kulüp başkanlığına devam eden Tekin, bir ilke imza atarak oluşturduğu ‘’Ulaşım Ana Haber’’ canlı yayınlarıyla 8. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre&Fuar programı kapsamında Akıllı Ulaşım Sistemleri Türkiye Derneği tarafından medya ödülüne layık görüldü.

2020 yılında Karayolları14.Bölge Müdürlüğü’nde Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak Toprak işleri, sanat yapıları ve Bitümlü sıcak karışım ile üst yapı işlerinin yapımında 1 ay boyunca çalıştı.

2021 yılında Ankageo Coğrafi Bilgi Sistemlerinde Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak 2 ay boyunca Kentsel ve kırsal arazi düzenlemeleriyle birlikte GPS ve Total Station ile konumlandırmanın yanı sıra Görüntü tabanlı bilgi yönetim sistemi üzerinden düzenlemeler yaptı.

2021 yılında ISSD Bilişim Elektronik A.Ş.’ de Stajyer Ulaştırma Mühendisi olarak 2 ay boyunca Sinyalizasyon gereklilik analizi. Sinyal süre optimizasyonu ve Yeşil Dalga uygulamasıyla birlikte Dinamik kavşak kontrol sistemi kurulumu gerçekleştirdi.

2021 yılı itibariyle Mimar ve Mühendisler Grubu’nun Gençlik yapılanması olan Üniversite komisyonuna katıldıktan sonra Başkan yardımcısı olan ve Hyperloop projesi olan Tulpar Hyperloop ‘ta inşaat ekip liderliği görevine seçilen Tekin, Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (ITS Turkey) ve Mikro Mobilite Teknolojileri Derneğinde de gençlik çalışanı olarak sivil toplum çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

2022 Yılında Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği bölümünde ki eğitimini dereceyle tamamladı.

2022-2023 yılları arasında 7 ay boyunca Lenazzo Mobilite şirketinde, mikromobilite araçlarıyla ilgili ar-ge çalışmalarını yürüttü.

2023 yılı itibariyle Türkiye’nin en büyük 2. projesi olan Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro projesinde Kontrol Mühendisi olarak çalışmaktadır.

SERTİFİKALI EĞİTİMLER

• Yalova Üniversitesi MS Office / AutoCAD / SAP 2000 /

• Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen “IHA – 1 – Sportif Amatör” Eğitimini tamamlayıp Pilot Lisansını aldı.

• NETCAD Akademi Hizmetleri tarafından verilen “NETCAD Eğitimi”

• ANKAGEO Coğrafi Bilgi Sistemleri QGIS Masaüstü Uygulamaları Eğitimi

• İstanbul İşletme Enstitüsü (IIENSTITU) İş Sağlığı Güvenliği / Kariyer Yönetimi / Stratejik Yönetim / Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri / Etkili Sunum Teknikleri/

• KOSGEB  Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Sertifikası

Uğur Tekin

Uğur Tekin 1998 Yılında Diyarbakır'da doğdu. Lise Öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Yalova Üniversitesi'nde Ulaştırma Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Projesinde Kontrol Mühendisi olarak çalışmaktadır. Mimar ve Mühendisler Grubu'nun Gençlik yapılanması olan ÜniversiteliMMG Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Tekin, aynı zamanda Akıllı Ulaşım Sistemleri Türkiye (ITS Turkey) derneğinde ve Mikro Mobilite Teknolojieri Derneğinde de gençlik çalışanı olarak sivil toplum çalışmaları içerisinde yer almaya gayret etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu